Klub Audi Tech Team Polska

Mega Motoryzacja

automat skrzynia

Naprawa automatycznych skrzyń biegów Audi

Przekładnia to maszyna w systemie przenoszenia mocy, która zapewnia kontrolowane przyłożenie mocy. Często pojęcie przekładnia odnosi się po prostu do skrzyni biegów, która wykorzystuje koła zębate i przekładnie zębate w celu zapewnienia konwersji prędkości i momentu obrotowego z źródła zasilania na inne urządzenie.

Naprawa lub regeneracja automatycznych skrzyń biegów

Silniki muszą działać przy stosunkowo wysokiej prędkości obrotowej, co jest nieodpowiednie do uruchamiania, zatrzymywania i wolniejszej jazdy. Przekładnia Audi redukuje wyższą prędkość silnika do wolniejszej prędkości koła, zwiększając moment obrotowy w tym procesie. Skrzynie biegów są również stosowane w rowerach z pedałami, maszynach stacjonarnych.

Sygnały informujące o wymaganej naprawie automatycznej skrzyni biegów Audi

Wszystkie nowoczesne samochody są teraz wykonane z komputerowymi skrzyniami biegów. Lampka kontrolna silnika jest często jednym z pierwszych znaków ostrzegawczych, że nasz samochód wymaga naprawy. Można również zauważyć dziwne dźwięki lub wibracje, gdy coś idzie nie tak z przekładnią pojazdu.

Automatyczna skrzynia Audi po naprawie biegów utrzymuje ciśnienie hydrauliczne poprzez różne uszczelnienia przekładni. Jednak z czasem uszczelnienia te pękają i ulegają zużyciu, szczególnie w przypadku częstego narażenia na ciepło.

Podobne Moto