Klub Audi Tech Team Polska

Mega Motoryzacja

Konkurent Audi – Wyjątkowa edycja Lexusa FLA

W związku z udziałem Lexusa LFA w wyścigach na torze Nürburgring japoński producent postanowił stworzyć specjalną edycję modeli, która posiada dodatkowo pakiet modyfikacji aerodynamicznych, a także mocniejszy silnik, bowiem jego moc została zwiększona o 10 koni mechanicznych.  Lexus wyprodukuje tylko 500 takich egzemplarzy. Co więcej, 50 z nich będzie posiadało pakiet torowy, który  będzie charakteryzował się zwiększonym spojlerem przedniego zderzaka, zmienionymi progami, a także nowym skrzydłem tylnim z włókien węgłowych. Całość będą uzupełniać sportowe opony – wszystko po to, by osiągi na torze wyścigowym Lexusa FLA były wyjątkowo dobre.

Klient może wybrać jedynie spośród czterech kolorów nadwozia: czarnym, czarnym macie, białym i pomarańczowym. Jednostką napędową Lexusa jest silnik o pojemności 4,8 litra z 6-biegową, sekwencyjną skrzynią biegów. Co więcej, skrzynia została wyposażona w nowe oprogramowanie, dzięki czemu możemy szybciej i wygodnej zmieniać biegi, ponieważ czas zmiany przełożeni zmniejszył się z  0,2 do 0,15 sekundy. Maksymalna prędkość Lexusa LFA Nürżburgring Edition to 325 kilometrów na godzinę, a pierwszą setkę ma osiągać już po 3,7 sekundach.

Cena nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo, że w cenie samochodu będziemy mieli roczny karnet na ten kultowy tor, a także szkolenie na tym torze pod okiem profesjonalnych instruktorów i kierowców wyścigowych.

Podobne Moto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *